Photo Thumb
Photo Thumb
Photo Thumb
Photo Thumb
   

       

Speciální nabídka

Zaplaťte 2 noci, zůstaňte 3

Nabídka platí od 9.1. - 17.3.2022

 

 

HOTEL VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

Hotel Betlem Club Václavské náměstí Praha

Hotel Betlem Club se nachází v centru Prahy blízko Václavského náměstí. Nedaleko jsou i Staroměstské náměstí, Karlův most, Hradčany, Pražský Hrad, Židovské město, Královská cesta, Betlémská Kaple a všechny ostatní památky a zajímavosti Starého Města Prahy.

Václavské náměstí

Václavské náměstí, hovorově označované jako "Václavák", je významné kulturní a obchodní centrum Prahy. Je to přibližně 700 metrů dlouhý a 60 metrů široký bulvár na Novém Městě, který vede od Národního muzea a Jezdecké sochy Svatého Václava k Můstku a k hranici Starého Města. Václavské náměstí je po obou stranách lemováno drahými obchody, luxusními kancelářemi, restauracemi a hotely. Je to také tradiční místo pro pořádání demonstrací, masových oslav i oblíbené místo setkání. Václavské náměstí je hojně navštěvováno turisty, a pokud přicházíte do Prahy kvůli nákupům nebo zábavě, rozhodně je to jedno z míst pro vás.

Václavské náměstí a jeho historie

Václavské náměstí vzniklo původně pod jménem Koňský trh při založení Nového Města Karlem IV. roku 1348. Až v době národního obrození, v roce 1848 bylo přejmenováno na Svatováclavské náměstí. Václavské náměstí se stalo důležitým místem novodobé České historie. Po první světové válce, 28. října 1918 zde došlo k vyhlášení samostatného Československa.

Po okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy se na Václavském náměstí na protest upálil student Jan Palach, který tu má také svůj pomník. Během dalších let se zde odehrálo mnoho protestů a demonstrací. Ty nakonec v listopadu roku 1989 vyvrcholily v masové demonstrace, které provázely Sametovou revoluci a vedly ke svržení komunistického režimu.

Národní muzeum

Národní muzeum je dominantou horní části Václavského náměstí. Kromě krásné novorenesanční budovy se muzeum pyšní i rozsáhlými přírodovědnými a historickými sbírkami s celou řadou výstav. Je to nejvýznamnější muzeum České Republiky a rozhodně stojí za návštěvu.

Pomník Svatého Václava

Jezdecká socha svatého Václava na Václavském náměstí v Praze je nejznámějším sochařským monumentem Prahy. Jeho autorem je nejvýznamnější český sochař přelomu 19. a 20. století Josef Václav Myslbek, který na něm pracoval více než třicet let. 7,2 metrů vysoké sousoší, kterému vévodí patron české země svatý Václav, se stalo symbolem české státnosti i oblíbeným místem pro různá setkání "pod koněm" nebo "pod ocasem" pro všechny Pražany.Použité zdroje a užitečné odkazy:
Wikipedia
Webové stránky Národního muzea

Kontakt

Hotel Betlem Club Praha

Betlémské náměstí 9/257

110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 221 574-5

Fax: +420 222 220 580

E-mail: betlem.club@betlemclub.cz

Stránky provozuje:

Topgas International, a.s.

Axmanova 168, 190 14 Praha 9 

IČO: 16192427 

Spisová značka: B678 vedená u rejstříkového soudu v Praze.

Betlem Club

 

Logo TA

 

Hotel Pawlovnia Praha