Photo Thumb
Photo Thumb
Photo Thumb
Photo Thumb
   

       

Speciální nabídka

Zaplaťte 2 noci, zůstaňte 3

Nabídka platí od 9.1. - 17.3.2022

 

 

BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ a BETLÉMSKÁ KAPLE

Hotel Betlem Club na Betlémském náměstí

Hotel Betlem Club se nachází na poklidném Betlémském náměstí přímo v centru Starého Města Prahy. Betlémské náměstí má pro ubytování ideální polohu - Karlův most i Staroměstské náměstí jsou pouze 5 minut pěšky a velmi blízko je i Václavské náměstí, Židovské město, Královská cesta, Národní divadlo a všechny ostatní památky a zajímavosti Starého Města Prahy a Prahy 1 obecně.

Betlémské náměstí

Betlémské náměstí se nachází na Starém Městě Pražském v historickém centru Prahy 1. Toto památné prostranství má jméno po slavné Betlémské kapli, která je jeho dominantou. Náměstí samotné vzniklo na konci 18. století, na místě hřbitova, na němž původně stával kostel svatého Filipa a Jakuba. I v dnešní době je Betlémské náměstí příjemné a poklidné místo, ideální na ubytování, procházky i objevování bohaté historie Staré Prahy.

Betlémská kaple

Betlémská kaple na Starém Městě Pražském v Praze 1 je památné místo českých dějin. Základní kámen ke stavbě kaple položil pražský arcibiskup Jan z Jenštejna 27. července 1391. Vystavěna byla v letech 1391 až 1394. Vysvěcena byla ke cti sv. Nemluvňátek, povražděných v Betlémě a byla nazývána též Kaplí Mláďátek. Pověst říká, že na tom místě byla dříve studně, do které házely špatné matky své děti. A právě nad touto studní byla kaple zbudována a zasvěcena betlémským Nemluvňátkům. 

Po svém dokončení pojala Betlémská kaple až 3 000 věřících a byla určena pro kázání v českém jazyce. Proslula především kázáním reformního kazatele Jana Husa, který byl nakonec v roce 1415 upálen během Kostnického koncilu. Později sloužila kaple jako farní kostel a odkaz husitského hnutí. Kázal zde například Tomáš Müntzer, působila zde Jednota Bratrská, Tovaryšstvo Ježíšovo i Jezuité. V letech 1948-1954 byla kaple obnovena jako památník Husitského hnutí. 

Svým významem patří Betlémská kaple k nejdůležitějším českým památkám. V hlavním sále můžete stále vidět původní kamennou podlahu a kazatelnu, odkud Jan Hus kázal. Mimo to slouží Betlémská kaple i jako slavnostní aula Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze a Univerzity Jana Amose Komenského v Praze a pro další důležité slavnostní události.

Náprstkovo muzeum

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur je jedna ze stálých expozic pražského Národního muzea na Betlémském náměstí, která se nachází v souboru budov v areálu bývalého pivovaru a vinopalny „U Halánků“ v městské části Praha 1 na Starém Městě pražském.Použité zdroje:
Kramerius - Kronika královské Prahy a obcí sousedních
Wikipedia
Stránky Kamila Friše
Praha Virtuální
Praguewelcome.com

Kontakt

Hotel Betlem Club Praha

Betlémské náměstí 9/257

110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 221 574-5

Fax: +420 222 220 580

E-mail: betlem.club@betlemclub.cz

Stránky provozuje:

Topgas International, a.s.

Axmanova 168, 190 14 Praha 9 

IČO: 16192427 

Spisová značka: B678 vedená u rejstříkového soudu v Praze.

Betlem Club

 

Logo TA

 

Hotel Pawlovnia Praha